Kovo 11-oji
Krepšinis
Krepšinio salė MDPS nariams.
Kviečiame kiekvieną penktadienį nuo 20:00 val.

Krepšinio salė
Pagrindinis
Pradžia
Naujienos
Mintys
Nuorodos
Kontaktai
Laisvalaikis
Paieška
Naujienų kanalai
DUK
Fotogalerija
Dokumentai
Impuls
Sporto klubai MDPS nariams:
Krepšinio salė
Joomla! Tinklapis
Joomla! Forumai
Atviras kodas
Administratorius
Bedarbystė PDF Spausdinti El. paštas
Parašė SystemOperator   
2011-05-04
Image   Prieš dvejus metus bedarbių skaičius neviršijo 200 tūkst., o prieš trejus – 100 tūkst., dabar - virš 271 tūkst.

   Balandžio mėnesį jau buvo galima pradėti apie pavasarį ir Lietuvos darbo rinkoje. Prieš tai porą mėnesių mažėjęs labiau simboliškai, per balandį registruotų bedarbių skaičius sumažėjo beveik 28 tūkstančiais.

    Tiesa, net ir pastebimai apmažėjęs, bedarbių skaičius išlieka milžiniškas, palyginti su ikikriziniais laikais ar krizės pradžia.

    Pastaruoju metu pastebima įdomi tendencija: tarp naujų bedarbių nemažai yra tokių, kurie oficialiai nedirba daugiau nei dvejus metus. Pavyzdžiui, per paskutinę šių metų balandžio savaitę teritorinėse darbo biržose užsiregistravo 3,5 tūkst. bedarbių. Iš jų daugiau nei 800 (23,5 proc.) darbo neturi daugiau nei dvejus metus.

    Didžioji dalis ilgalaikių bedarbių, kurie nebuvo užsiregistravę biržoje, „legalizavosi“ praėjusiais metais, kai paaiškėjo, jog darbo biržoje neužsiregistravę bedarbiai privalo patys mokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) mokestį.

    Dabar ilgalaikių bedarbių, kurie kreipiasi į darbo biržą, skaičius galėjo išaugti dėl kelių priežasčių. Viena jų – baigiasi terminas pajamų deklaracijoms pateikti, tad atsiranda tokių gyventojų, kurie tik dabar prisiminė PSD prievolę. Kita galima priežastis – užsienyje dirbę ir dabar sugrįžę lietuviai.

iq.lt

Image
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2011-05-04 )
 
< Ankstesnis   Kitas >