Kovo 11-oji
Krepšinis
Krepšinio salė MDPS nariams.
Kviečiame kiekvieną penktadienį nuo 20:00 val.

Krepšinio salė
Pagrindinis
Pradžia
Naujienos
Mintys
Nuorodos
Kontaktai
Laisvalaikis
Paieška
Naujienų kanalai
DUK
Fotogalerija
Dokumentai
Impuls
Sporto klubai MDPS nariams:
Krepšinio salė
Joomla! Tinklapis
Joomla! Forumai
Atviras kodas
Administratorius
Priimta rezoliucija dėl minimalios mėnesinės algos PDF Spausdinti El. paštas
Parašė SystemOperator   
2011-05-17
Projektas
Projektas
2011 m. birželio 7 d. pranešimas VIR
(iš rytinio plenarinio posėdžio)

    Seimas priėmė redakcinės darbo grupės narių Rimanto Jono Dagio, Eriko Tamašausko, Jurgio Razmos, Algio Čapliko ir Vito Matuzo parengtą Seimo rezoliucijos „Dėl minimalios mėnesinės algos“ projektą Nr. XIP-3222(3). Šiuo dokumentu Seimas, pažymėdamas, kad kriziniame laikotarpyje, kai šalies bendrasis vidaus produktas sumažėjo keliolika procentų, taip pat mažėjo ir vidutinis darbo užmokestis, „įšaldytas“ minimalios mėnesinės algos dydis leido iš dalies apsaugoti mažiausias pajamas gaunančių dirbančiųjų interesus, tačiau pastaruoju metu išryškėjęs ekonomikos augimas bei didėjanti infliacija suteikia pagrindo svarstyti minimalios mėnesinės algos didinimo klausimą, bet Vyriausybė dar nepareiškė aiškios pozicijos dėl minimalios mėnesinės algos dydžio, o Trišalėje taryboje šio klausimo svarstymas užsitęsė.

    Priimtu dokumentu Seimas, atkreipia dėmesį į tai, kad nors ir padidėjęs lyginant su 2008 metais, bet vis dar per mažas skirtumas tarp minimalios mėnesinės algos ir socialinių išmokų dydžių neskatina socialines pašalpas gaunančių asmenų siekti darbinės veiklos; pabrėžia, kad minimalios mėnesinės algos dydis turėtų viršyti skurdo lygį (2009 m. – 831 Lt), o pagal Europos socialinės chartijos reikalavimus grynasis minimalus darbo užmokestis turi sudaryti 50-60 procentų grynojo šalies vidutinio darbo užmokesčio.

    Gerbdamas susiformavusią tradiciją, kad esminis apsisprendimas dėl minimalios mėnesinės algos turi būti pasiektas Trišalėje taryboje ir vadovaudamasis Seimo statuto 182 straipsniu, Seimas siūlo Lietuvos Respublikos Vyriausybei remiantis objektyviais ekonominės socialinės padėties vertinimais neatidėliojant suformuoti poziciją savo atstovams Trišalėje taryboje dėl minimalios mėnesinės algos didinimo, o gavus Trišalės tarybos teikimą – priimti Vyriausybės nutarimą dėl minimalios mėnesinės algos didinimo; prašo Trišalės tarybos narius kiek įmanoma greičiau priimti sprendimą dėl minimalios mėnesinės algos didinimo siūlymo; siūlo Trišalei tarybai ir Vyriausybei apsvarstyti diferencijuotos minimalios mėnesinės algos nustatymą atskiroms ūkio šakoms, regionams bei darbuotojų grupėms.

    Seimo nariai nepritarė Krikščionių partijos frakcijos seniūno Vidmanto Žiemelio teiktiems pasiūlymams Vyriausybei nuo šių metų liepos 1 d. didinti minimalios mėnesinės algos dydį iki 900 Lt, o nuo 2012 m. sausio 1d. – iki 1000 Lt, taip pat laipsniškai didinti neapmokestinamų pajamų dydį, kuris galėtų užtikrinti geresnį socialinį teisingumą, nemažinant gyventojų suinteresuotumo darbine veikla. Už tokius siūlymus buvo 54, prieš – 19, susilaikė 40 parlamentarų.

Už projektą Nr. XIP-3222(3) balsavo 76, prieš – 2, susilaikė 34 Seimo nariai.

Eglė Trembo,
LRS ryšių su visuomene skyrius (tel. 239 6875)
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2011-06-08 )
 
< Ankstesnis   Kitas >