Kovo 11-oji
Krepšinis
Krepšinio salė MDPS nariams.
Kviečiame kiekvieną penktadienį nuo 20:00 val.

Krepšinio salė
Pagrindinis
Pradžia
Naujienos
Mintys
Nuorodos
Kontaktai
Laisvalaikis
Paieška
Naujienų kanalai
DUK
Fotogalerija
Dokumentai
Prisijungimas
Impuls
Sporto klubai MDPS nariams:
Krepšinio salė
Orai
Joomla! Tinklapis
Joomla! Forumai
Atviras kodas
Administratorius
TDO pradėjo tyrimą dėl persekiojimo už profsąjunginę veiklą PDF Spausdinti El. paštas
Parašė SystemOperator   
2012-03-19
TDOĮtakinga Tarptautinė darbo organizacija (TDO) ėmė tirti Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS) skundą dėl tarptautinės darbo teisės pažeidimų skandalingąjam Vidaus reikalų ministrui R.Palaičiui pavaldžioje Valstybės sienos apsaugos tarnyboje.

Lietuvos pasieniečius vienijanti profesinė sąjunga į tarptautinę darbo organizaciją kreipėsi gindama profesinės sąjungos lyderį Vladimirą Banel nuo Lietuvos valdžios institucijų vadovų veikų, dėl to, kad vieni jų siekė sukurti nepakeliamas tarnybos sąlygas principingam pareigūnui, o kiti nesiėmė priemonių, kad persekiojimas būtų nutrauktas, įvertintas, o kaltieji asmenys patraukti atsakomybėn.

Aktyviai savo teises ginantys pareigūnai netruko pajusti spaudimo po 2009 m. įvykusių protesto akcijų kuomet Vidaus reikalų ministras ir Vyriausybė buvo kritikuojami dėl to, kad iš esmės nesprendžia socialinių pareigūnų problemų. Radikaliausias formas šis spaudimas įgavo R.Palaičiui pavaldžiose VRM įstaigose. Pvz. Valstybės sienos apsaugos tarnyboje pradėtas fiksuoti kiekvienas Pasienio pareigūnų profesinių sąjungų lyderio judesys, pareigūnui buvo duodama suprasti, kad jo aktyvumas nepageidaujamas. Galiausiai buvo pradėti tarnybiniai patikrinimai dėl tariamų tarnybinių nusižengimų, nors iki tol pareigūnas net keletą metų buvo skatinamas ir apdovanojamas. Žodžiu, buvo sukurtos tokios sąlygos kurios darė tarnybą nepakenčiama.

Tai kad pareigūnas persekiojamas dėl to, kad gina pasieniečių interesus, konstatavo profesinė sąjunga ir įrodė teismuose kurie prieš kelis mėnesius paskelbė precedento Lietuvoje neturinčius sprendimus. Teismai konstatavo, kad pareigūnas buvo persekiojamas dėl veiklos profesinėje sąjungoje. Teismai pripažino, kad profesinės sąjungos lyderio atžvilgiu atliktas tarnybinis patikrinimas ir siūlymas jam skirti tarnybinę nuobaudą yra susijęs su jo turimu profesinės sąjungos pirmininko statusu bei vykdoma aktyvia veikla, t. y. buvo konstatuotas darbuotojų atstovo persekiojimas bei siekis už vykdomą veiklą su juo susidoroti.

Nepaisant šio sprendimo nei kontraversiškasis ministras R.Palaitis, nei pasienio generolas V.Butinas iki šiol nesiėmė jokių priemonių žmogaus teisių pažeidimams įvertinti arba sustabdyti.

Neabejotina, kad profesinės sąjungos pirmininkas pradėtas persekioti po to, kai jo vadovaujama organizacija per įvairias valdžios institucijas kėlė ir bandė spręsti įvairias Valstybės sienos apsaugos tarnyboje egzistuojančias problemas, tokias kaip protegavimas, pareigūnų atlyginimo mažinimas, neskaidriai vykdomi struktūriniai pertvarkymai ir pan. Akivaizdu, kad šį persekiojimą „sankcionavo“ skandaluose skęstantis Vidaus reikalų ministras R. Palaitis kuris jau keletą metų niekina savo teises aktyviai ginančius pareigūnus, o pasienio generolas tėra paklusnus neteisėtų ministro nurodymų vykdytojas.

Neradę pagalbos savo šalyje pareigūnai kreipėsi į autoritetingą Tarptautinę darbo organizaciją prašydami pagalbos dėl žmogaus teisių pažeidimų Lietuvoje. Profesinė sąjunga paprašė Tarptautinės darbo organizacijos kompetencijos ribose imtis priemonių šiems pažeidimams bei jų prielaidoms pašalinti. Šis įvykis atskleidžia kad Lietuvoje net ir teismuose įrodžius žmogaus teisių pažeidimus, juos darę generolai ir politikai gali jaustis saugūs ir nebaudžiami. Galimi tolimesni aktyvių žmonių persekiojimai nepaisant neteisėtas administracijos veikas įrodančių teismų sprendimų. Tikimės, kad Tarptautinė darbo organizacija tokių politikų ir įstaigų vadovų veiksmų vertinimą pateiks tarptautinei bendruomenei. Visuomenininkus persekiojantys įstaigų vadovai ir bylas kurpiantys jų pavaldiniai mažų mažiausiai turi būti pašalinti iš tarnybos ir netekti visų pareigūno garantijų.

TDO jau informavo profesinę sąjungą, kad pradėta šio skundo nagrinėjimo procedūra, o dėl profesinės sąjungos veiklos trikdymo fakto kreiptąsi į Lietuvos institucijas. Pradėtas tarptautinis tyrimas teikia vilties, kad ir Lietuvos muitinės įstaigose nebebus persekiojami aktyvūs profesinės sąjungos nariai.

Pastaba:


Tarptautinė darbo organizacija (TDO) yra specializuota Jungtinių tautų organizacijos agentūra, kurios tikslas- siekti socialinio teisingumo taip pat žmogaus ir darbo teisių tarptautinio pripažinimo. Ji buvo įkurta 1919 metais Nacijų Lygai pasirašant Versalio taikos sutartį , o 1946 metais ji tapo pirmąja specializuota Jungtinių Tautų Organizacijos agentūra.

TDO formuoja tarptautinius darbo standartus, Konvencijomis ir Rekomendacijomis nustatydama minimalius bazinius darbo teisės standartus: asociacijų laisvę, teisę jungtis į organizacijas, kolektyvines derybas, priverstinio darbo panaikinimą, lygias galimybes ir kitus darbo santykių standartus.


MDPS informacija,
parengta naudojant pareigunai.lt pateiktas žinias
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2012-04-10 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
MDPS narystė
Kaip tapti MDPS nariu:
Krepšinio salė
Palangos linas
Poilsis prie jūros MDPS nariams:
Krepšinio salė
Mūsų foto

FaceBook
Partneriai
NUOLAIDOS
MDPS nariams galioja šiose organizacijose :
Šeimos teisė
Mobiliojo ryšio operatorius
Ulf Evenas Aikido Centras
Turizmo agentūra
Impuls - sveikatingumo centrai
Ulf Evenas Aikido Centras
Vairavimo mokykla
lengvatų suteikimo klausimais kreiptis į MDPS valdybą
Get Firefox!
Konkursai
Sindikavimas