Kovo 11-oji
Krepšinis
Krepšinio salė MDPS nariams.
Kviečiame kiekvieną penktadienį nuo 20:00 val.

Krepšinio salė
Pagrindinis
Pradžia
Naujienos
Mintys
Nuorodos
Kontaktai
Laisvalaikis
Paieška
Naujienų kanalai
DUK
Fotogalerija
Dokumentai
Prisijungimas
Impuls
Sporto klubai MDPS nariams:
Krepšinio salė
Orai
Joomla! Tinklapis
Joomla! Forumai
Atviras kodas
Administratorius
Prokurorų profsąjunga prašo parlamentinio tyrimo dėl generalinio prokuroro D. Valio veiksmų PDF Spausdinti El. paštas
Parašė SystemOperator   
2012-12-12
ImageProkurorų profesinė sąjunga ragina atlikti parlamentinį tyrimą dėl generalinio prokuroro Dariaus Valio veiksmų, kuomet jis nusprendė atlikti tarnybinį tyrimą dėl prokuratūros reformą ir postų skyrimą kritikuojantį prokurorą Kęstutį Vagnerį.

Profsąjungos kreipimesi rašoma , kad, manytina, jog generalinio prokuroro D.Valio veiksmai galėjo būti neteisėti ar net nusikalstami.

Profsąjungos rašte Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkui Juliui Sabatauskui ir Antikorupcijos komisijos pirmininkui Vitalijui Gailiui rašoma, kad "galimai D.Valys pats piktnaudžiavo tarnyba ir padarė žalą Lietuvos prokuratūrai, kaip valstybės institucijai, neteisėtai iššvaistydamas lėšas, vėliau, painiodamas viešus ir privačius interesus, siekė nuslėpti galaimi savo padarytas neteisėtas veikas ir todėl inicijavo tarnybinį patikrinimą prieš prokurorą K.Vagnerį, taip siekdama nepagrįstai susidoroti su pavaldiniu, bandančiu atskleisti neteisėtas vadovo veikas".

Šį raštą pasirašė Prokurorų profesinės sąjungos pirmininkas Stasys Kasiulis.

Tarnybinis patikrinimas dėl prokuroro K.Vagnerio atliekamas dėl to, kad jis, būdamas Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroru, neturėdamas šio skyriaus vyriausiojo prokuroro ar kito kompetentingo subjekto pavedimo, būdamas suinteresuotas kaip fizinis asmuo, savo iniciatyva rinko duomenis ir spalio 18 dieną kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydamas inter alia pripažinti neteisėtais ir panaikinti generalinio prokuroro įsakymus, atrenkant bei skiriant atstovus į tarptautines institucijas.

Pasak prokurorų profsąjungos, tarnybinis patikrinimas taip pat atliekamas ir dėl to, kad K.Vagneris lapkričio 5 dieną kreipėsi į prezidentę.

Rašte taip pat teigiama, kad tarnybinis patikrinimas K.Vagnerio atžvilgiu taip pat atliekamas ir dėl to, kad K.Vagneris, kaip Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, vadovaudamasis Prokuratūros įstatymu bei generalinio prokuroro įsakymu patvirtintų Viešojo intereso gynimo skyriaus nuostatais, neturėdamas šio skyriaus vyriausiojo prokuroro ar kito kompetentingo subjekto pavedimo, lapkričio 9 dieną raštu kreipėsi į Valstybės kontrolierių, prašydamas spręsti klausimą dėl finansinio audito Generalinėje prokuratūroje atlikimo.

"Prokurorų profesinė sąjunga, nepasisakydama dėl prokuroro K.Vagnerio 2012-10-18 pareiškimo "Dėl viešojo intereso gynimo" pagrįstumo (tai turėtų vertinti teismas) mano, kad tarnybinis patikrinimas pradėtas neteisėtai ir nepagrįstai bei tuo metu, kai teismas dar nėra priėmęs galutinio sprendimo dėl Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro įgaliojimų apimties kreipiantis į teismą", - rašoma profsąjungos rašte.

Praėjusią savaitę generalinis prokuroras D.Valys pareiškė, kad dėl Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro K.Vagnerio atliekamas tarnybinis patikrinimas, ar jis veikia savo, ar viešojo intereso naudai.

"Kiekvienas pilietis yra laisvas reikšt savo nuomonę, o dėl pono K.Vagnerio yra atliekamas tarnybinis patikrinimas, kiek jis veikia savo interesais, kiek gindamas tariamą viešą interesą", - tąkart Seime žurnalistams sakė D.Valys, paprašytas pakomentuoti minėto prokuroro siekius jį atstatydinti.

D.Valys taip pat sakė tarnybinį patikrinimą pradėjęs ne savo iniciatyva, o "kreipusis vienam prokurorui, su kuriuo ponas K. Vagneris bylinėjosi teisme, pralaimėjo ginčą, ir tęsė ginčą toliau naudodamasis kaip prokuroro statusu". "Patikrinimo esmė yra išsiaiškinti, kiek tai privatus ginčas, o kiek viešojo intereso gynimas", - sakė D.Valys.

K.Vagneris buvo teismui apskundęs generalinio prokuroro įsakymus, kuriais remiantis Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotoju paskirtas prokuroras Tomas Krušna.

Generalinio prokuroro atstatydinimo siekiantis K. Vagneris mano, jog D.Valys neteisėtai naudoja valstybės lėšas, netinkamai organizuoja prokuratūros darbą, o asmeninius ar grupinius interesus iškelia aukščiau už visuomenės interesus.

Kaip patį didžiausią generalinio prokuroro padarytą pažeidimą K. Vagneris nurodo, jo teigimu, neteisėtą Laimos Čekelienės paskyrimą prokuratūros atstove Europos Sąjungos institucijoje tarptautinei kovai su organizuotais nusikaltimais ir terorizmu EUROJUST.

L.Čekelienė į šią instituciją, kurios buveinė yra Olandijos Hagos mieste, buvo deleguota 2008 metais, kai prokuratūrai vadovavo Algimantas Valantinas.

Generalinės prokuratūros vadovu tapęs D.Valys jos paskyrimo terminą pratęsė iki 2015 metų. D.Valys tvirtina jokių pažeidimų nepadaręs, nes skirti atstovą prie EUROJUST reikalauja tarptautiniai įsipareigojimai.

Užsienio reikalų ministerijos (URM) teigimu, ši kandidatūra nebuvo derinama su ja, nors tai numato Asmenų delegavimo į tarptautines ir ES ar užsienio valstybių institucijas įstatymas. Nebuvo informuota ne tik URM, bet ir Vidaus reikalų ministerijos Valstybės tarnybos departamentas, kuris turėjo organizuoti galimų pretendentų atranką.

Naujosios Akmenės prokuratūrai vadovavęs D.Valys generaliniu prokuroru tapo 2010 metų birželį.

bns.lt
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2012-12-12 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
MDPS narystė
Kaip tapti MDPS nariu:
Krepšinio salė
Palangos linas
Poilsis prie jūros MDPS nariams:
Krepšinio salė
Mūsų foto

FaceBook
Partneriai
NUOLAIDOS
MDPS nariams galioja šiose organizacijose :
Šeimos teisė
Mobiliojo ryšio operatorius
Ulf Evenas Aikido Centras
Turizmo agentūra
Impuls - sveikatingumo centrai
Ulf Evenas Aikido Centras
Vairavimo mokykla
lengvatų suteikimo klausimais kreiptis į MDPS valdybą
Get Firefox!
Konkursai
Sindikavimas