Kovo 11-oji
Krepšinis
Krepšinio salė MDPS nariams.
Kviečiame kiekvieną penktadienį nuo 20:00 val.

Krepšinio salė
Pagrindinis
Pradžia
Naujienos
Mintys
Nuorodos
Kontaktai
Laisvalaikis
Paieška
Naujienų kanalai
DUK
Fotogalerija
Dokumentai
Prisijungimas
Impuls
Sporto klubai MDPS nariams:
Krepšinio salė
Orai
Joomla! Tinklapis
Joomla! Forumai
Atviras kodas
Administratorius
D.Jankauskas: nuo šiol bus paprasčiau ir greičiau nagrinėjami darbo ginčai PDF Spausdinti El. paštas
Parašė SystemOperator   
2012-06-28
 Seimas pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymams keisti individualių darbo ginčų nagrinėjimo sistemą, siekiant ją padaryti efektyvesne ir skaidresne, labiau prieinama, taip pat pasitelkti ir socialinius partnerius.

Pagrindinė numatoma naujovė – steigti darbo ginčų komisijas prie Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) teritorinių skyrių. Taip pat apibrėžta, kad individualiems darbo ginčams nagrinėti maksimalus terminas bus 30 dienų, o komisijos sprendimas bus privalomas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko teigimu, naujoji tvarka bus kur kas efektyvesnė. „Nuo šiol darbuotojai ir darbdaviai kylančius ginčus galės spręsti paprasčiau ir greičiau, to nebereikės daryti teismuose, kaip iki šiol. Tai leis dirbantiesiems ir verslininkams išvengti bylinėjimosi teisme, didelių dėl to patiriamų išlaidų, sumažės administracinė našta verslui“, - tvirtino D. Jankauskas.
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2012-06-28 )
Skaityti toliau...
 
Galima pridėti 20 Lt prie bazinės algos PDF Spausdinti El. paštas
Parašė SystemOperator   
2012-06-28
ELTATrečiadienį Vyriausybė atidėjo klausimo dėl bazinės algos valstybės tarnautojams dydžio svarstymą. Dabartiniame Vyriausybės projekte numatyta, kad bazinė alga turėtų siekti 450 Lt, tuo tarpu vidaus reikalų ministerija siūlo svarstyti jos didinimą iki 470 litų.

„Mes manome, kad tikrai atėjo laikas jau padidinti (bazinę algą valstybės tarnautojams - ELTA). Puikiai suprantame, kad negalime padidinti iki tokio dydžio, koks buvo 2008 m., tai yra 490 Lt. Tačiau bent jau iš dalies didinimo linkme reikėtų eiti, nes bent jau Vidaus reikalų ministerijos pareigūnų statutinės tarnybos atveju matome tikrai didelį kadrų tekamumą. Mes privalome užtikrinti, kad tarnyba būtų efektyvi, vienas iš būdų užtikrinti - būtent atlyginimo klausimas. Aš manau, kad reikėtų pradėti atstatinėti būtent statutinių pareigūnų ir kitų valstybės tarnautojų atlyginimą didinant bazinį dydį nuo 450 iki 470 litų“, - trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė vidaus reikalų ministras Artūras Melianas.
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2012-06-28 )
Skaityti toliau...
 
Seime įregistruoti įstatymų projektai PDF Spausdinti El. paštas
Parašė SystemOperator   
2012-05-25
LR Seimas
LR Seimas
Pateikiame naujausių įregistruotų ar parengtų įstatymų projektų apžvalgą.

Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo 7 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas. Šiuo projektu siūloma papildyti reguliavimą dėl darbo užmokesčio vidurkio apskaičiavimo, nuo kurio iš esmės priklauso pensijos dydis. Apskaičiuojant vidurkį siūloma įtraukti ir darbo užmokesčio dalis už darbą poilsio ir švenčių dienomis, viršvalandinį darbą bei darbą naktį.

Priminsime, kad pareigūnų ir karių valstybinė pensija už tarnybą skiriama pagal pareigūno ar kario pasirinktų paeiliui ištarnautų 5 tarnybos metų palankiausių nuosekliai einančių dvylikos mėnesių jam nustatyto darbo užmokesčio vidurkį. Šiuo metu skaičiuojant vidurkį, į darbo užmokestį įskaitoma: pareiginė alga (tarnybinis atlyginimas), priedai už tarnybos Lietuvos valstybei stažą, laipsnį (tarnybinį rangą), kvalifikacinę kategoriją (kvalifikacinį rangą).

Kaip nurodo projekto iniciatoriai, tokiu reguliavimu siekiama užtikrinti pareigūnams ir kariams didesnes socialines garantijas, o taip statutinę tarnybą padaryti kaip patrauklia darbo vieta.
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2012-05-25 )
Skaityti toliau...
 
Vienpusis vadovybės sprendimas rotuoti - neteisėtas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė SystemOperator   
2012-05-14
Pasienyje
Pasienyje
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2012-05-10 paskelbė sprendimą VSAT Varėnos rinktinės pasieniečio R. M. byloje. Pareigūną teisme atstovavo profesinių sąjungų teisininkai. Šis LVAT sprendimas yra itin reikšmingas visiems VSAT rinktinių sargybų būriuose tarnaujantiems pareigūnams, bei Lietuvos muitinės pareigūnams. Jei iki šiol pareigūnai galėjo būti perkeliami (rotuojami) vienašališku administracijos sprendimu ir turėjo taikstytis su neigiamomis pasekmėmis, tai nuo šiol privalu žinoti, kad Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, tokią situaciją vertina kaip pareigūno teisių pažeidimą.

VSAT Varėnos rinktinės pareigūnas R.M. kreipėsi į teismą ginčydamas VSAT Varėnos rinktinės vado įsakymą, kuriuo pakeičiama pareigūno tarnybos vieta: pareigūnas perkeliamas iš Tribonių užkardos į A. Barausko užkardą. Toks perkėlimas tarp pareigūnų plačiau žinomas kaip rotacija. Sprendimą VSAT Varėnos rinktinė priėmė vienašališkai, neatsiklaususi paties pareigūno nuomonės. Dėl tokio sprendimo, pareigūnui kaskart į tarnybą reikėjo vykti jau ne 7 km, o apie 75 km. Kadangi pareigūnas turi šeimą, o žmona tuo metu laukėsi, apie persikėlimą į kitą miestą negalėjo būti nė kalbos.

Tokia įstatyme nenumatyta pareigūnų perkėlinėjimo praktika buvo pradėta taikyti po to, kai nuo 2010 m. pareigūnai tęsė tarnybą ne konkrečios užkardos sargybų būryje, o rinktinės sargybų būryje. Tokios tariamai teisėtos prielaidos „mėtyti“ pareigūnus po didžiulę rinktinės prižiūrimą teritoriją vienašaliu administracijos sprendimu buvo sukurtos ir pristatytos kaip didžiulis laimėjimas – esą taip bus kovojama su korupcija, viso labo tik sukeičiant pareigūnus vietomis. Deja, sąžiningiems pareigūnams tokie perkėlimai sukeldavo itin neigiamų pasekmių – padidėdavo išlaidos kelionei į tarnybą, taip pat kelionėje sugaištamas laikas, o poveikis korupcijai – labai abejotinas.
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2012-05-14 )
Skaityti toliau...
 
Atsilikimas ar neveiklumas? PDF Spausdinti El. paštas
Parašė SystemOperator   
2012-04-10
ES
ES
Kovo 16 dieną Kauno teritorinės muitinės pareigūnų delegacija Lenkijoje susitiko su šios šalies muitinės pareigūnais. Susitikimo metu Kuznicos pasienio poste aptarti aktualūs muitinės tikrinimo organizavimo ir techninio aprūpinimo klausimai. Aptarime nagrinėtos šios temos:

1. Lengvųjų automobilių dujų balionų bei kuro bakų fizinis tikrinimas, jį reglamentuojančios tvarkos, susiję susitarimai su kitomis organizacijomis ar ūkio subjektais.
2. Lengvųjų automobilių dujų balionų bei kuro bakų bei tikrinamų pavojingų (sprogių, nuodingų) prekių fizinio tikrinimo organizavimas.
3. Poste naudojama tikrinimo įranga.

Kuznicos kelio postas užima 17,5 ha ploto ir jame vykdoma iš ir į Lenkijos Respubliką vykstančių autobusų, lengvųjų ir krovininių transporto priemonių ir jais vykstančių asmenų kontrolė. Kuznicos kelio posto viršininko pavaduotojas Leon Szoka paminėjo, kad poste dirba 186 muitinės pareigūnai (26-30 vienoje pamainoje) tačiau planuojama padidinti pareigūnų skaičių, kad vienoje pamainoje dirbtų iki 40 muitinės pareigūnų. Leon Szoka akcentavo, kad pamainos dirba po 12 darbo valandų, į darbo vietas pareigūnus paskirsto kompiuterinė sistema. Ši sistema pareigūnus į darbo vietas paskirsto įvertindama kiekvienam pareigūnui priskirtas (atsižvelgiant į kvalifikaciją, patirtį, laipsnį) veiklos sritis (specializaciją).
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2012-04-10 )
Skaityti toliau...
 
Muitinės departamentas ignoruoja kolektyvinių sutarčių nuostatas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė SystemOperator   
2012-04-02
Tendencija
Tendencija
Nuo šių metų Muitinės departamentas perėmė daugelį personalo valdymo funkcijų. Kartu su kitomis departamento žinion perėjo ir kasmetinių atostogų grafikų tvirtinimo teisė. Kasmetinių atostogų rūšis, trukmę, suteikimo tvarką muitinės pareigūnams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, reglamentuoja Tarnybos Lietuvos Respublikos muitinėje, toliau tekste - Statutas, Lietuvos Respublikos darbo kodeksas, toliau tekste - DK ir juos lydintys teisės aktai.

Atsižvelgiant į tai, kad Valstybės tarnybos įstatymas ir kiti darbo santykius ir socialines garantijas reglamentuojantys įstatymai bei teisės aktai muitinės pareigūnams taikomi tiek, kiek jų statuso ir socialinių garantijų nereglamentuoja Statutas (5 str.), o muitinės pareigūnų darbo ir poilsio laiką bei darbo ir poilsio režimo ypatumus (taikant suminę darbo laiko apskaitą, nustatant nepertraukiamo poilsio trukmę ir kt.) nustato Muitinės departamento generalinis direktorius, vadovaudamasis Darbo kodeksu (DK), įstatymais ir kitais teisės aktais (Statuto 50 ir 51 str.), kasmetinių atostogų suteikimo tvarką šiuo atveju reglamentuoja DK nuostatos.
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2012-04-02 )
Skaityti toliau...
 
TDO pradėjo tyrimą dėl persekiojimo už profsąjunginę veiklą PDF Spausdinti El. paštas
Parašė SystemOperator   
2012-03-19
TDOĮtakinga Tarptautinė darbo organizacija (TDO) ėmė tirti Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS) skundą dėl tarptautinės darbo teisės pažeidimų skandalingąjam Vidaus reikalų ministrui R.Palaičiui pavaldžioje Valstybės sienos apsaugos tarnyboje.

Lietuvos pasieniečius vienijanti profesinė sąjunga į tarptautinę darbo organizaciją kreipėsi gindama profesinės sąjungos lyderį Vladimirą Banel nuo Lietuvos valdžios institucijų vadovų veikų, dėl to, kad vieni jų siekė sukurti nepakeliamas tarnybos sąlygas principingam pareigūnui, o kiti nesiėmė priemonių, kad persekiojimas būtų nutrauktas, įvertintas, o kaltieji asmenys patraukti atsakomybėn.

Aktyviai savo teises ginantys pareigūnai netruko pajusti spaudimo po 2009 m. įvykusių protesto akcijų kuomet Vidaus reikalų ministras ir Vyriausybė buvo kritikuojami dėl to, kad iš esmės nesprendžia socialinių pareigūnų problemų. Radikaliausias formas šis spaudimas įgavo R.Palaičiui pavaldžiose VRM įstaigose. Pvz. Valstybės sienos apsaugos tarnyboje pradėtas fiksuoti kiekvienas Pasienio pareigūnų profesinių sąjungų lyderio judesys, pareigūnui buvo duodama suprasti, kad jo aktyvumas nepageidaujamas. Galiausiai buvo pradėti tarnybiniai patikrinimai dėl tariamų tarnybinių nusižengimų, nors iki tol pareigūnas net keletą metų buvo skatinamas ir apdovanojamas. Žodžiu, buvo sukurtos tokios sąlygos kurios darė tarnybą nepakenčiama.
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2012-04-10 )
Skaityti toliau...
 
Konkursus į valstybės tarnybą stebės profesinių sąjungų atstovai PDF Spausdinti El. paštas
Parašė SystemOperator   
2012-03-12
LRV
LRV
Kovo 7-osios Vyriausybės posėdyje pritarta Vidaus reikalų ministerijos parengtam Vyriausybės nutarimo projektui, kuriuo keičiama Konkursų į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarka.

„Pagrindinė naujovė ta, kad nuo šiol konkursų į valstybės tarnautojo pareigas eigą galės stebėti visuomenės bei įstaigoje veikiančių profesinių sąjungų atstovai. Be to, siekiant nustatyti pretendentų į valstybės tarnautojo pareigas bendrąsias kompetencijas, egzamino metu jiems galės būti pateikiama praktinė užduotis. Tai suteiks konkursams į valstybės tarnautojo pareigas daugiau skaidrumo ir objektyvumo, nes bus galimybė įvertinti ir praktinius gebėjimus“, – sako vidaus reikalų viceministras Sigitas Šiupšinskas.

Pritarta Vyriausybės nutarimui „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 24 d. nutarimo Nr. 966 „Dėl Konkursų į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“ suderina Konkursų į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašą su 2012 m. kovo 1 d. įsigaliojusiais Valstybės tarnybos įstatymo 8, 11 ir 13 straipsnių pakeitimais.
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2012-04-06 )
Skaityti toliau...
 
„Išstatutinimo" projektas sukėlė abejonių PDF Spausdinti El. paštas
Parašė SystemOperator   
2012-03-08
Projektas
Projektas
Vidaus reikalų ministerija po derinimo su suinteresuotomis institucijomis ir visuomene Vyriausybei pateikė Valstybės tarnybos įstatymo 2 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą. Tačiau į didžiąją dalį suinteresuotų institucijų teiktų pastabų ir išsamių pasiūlymų dėl projekto reglamentavimo VRM neatsižvelgė.

Kovo 6 dieną Vyriausybėje vyko VR ministerijos atstovų pasitarimas, kuriame buvo aptariamas klausimas dėl Valstybės tarnybos įstatymo 2 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto teikimo Vyriausybei svarstyti. Nuspręsta kreiptis į Vyriausybės kanclerį, prašant surengti aukštesnio lygio posėdį, nes dėl šio projekto kyla esminiai nesutarimai įstatymo taikymo klausimu. Pagrindinis nesutarimas - ar įstatymas bus taikomas naujai priimtiems pareigūnams, ar jau esantiems pareigūnams.

Profesinės sąjungos mano, kad „išstatutinimas" turi būti vykdomas protingai (nusprendus, kad bus taikomas ir jau esantiems pareigūnams, tada turi būti numatytas pereinamasis laikotarpis) ir būtinai nepažeidžiant pareigūnų socialinių garantijų ir teisėtų lūkesčių principo.
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2012-03-08 )
Skaityti toliau...
 
<< Pirmas < Ankstesnis 1 2 3 4 Kitas > Paskutinis >>

Rezultatai 20 - 38 iš 65
MDPS narystė
Kaip tapti MDPS nariu:
Krepšinio salė
Palangos linas
Poilsis prie jūros MDPS nariams:
Krepšinio salė
Mūsų foto

FaceBook
Partneriai
NUOLAIDOS
MDPS nariams galioja šiose organizacijose :
Šeimos teisė
Mobiliojo ryšio operatorius
Ulf Evenas Aikido Centras
Turizmo agentūra
Impuls - sveikatingumo centrai
Ulf Evenas Aikido Centras
Vairavimo mokykla
lengvatų suteikimo klausimais kreiptis į MDPS valdybą
Get Firefox!
Konkursai
Sindikavimas