Kovo 11-oji
Krepšinis
Krepšinio salė MDPS nariams.
Kviečiame kiekvieną penktadienį nuo 20:00 val.

Krepšinio salė
Pagrindinis
Pradžia
Naujienos
Mintys
Nuorodos
Kontaktai
Laisvalaikis
Paieška
Naujienų kanalai
DUK
Fotogalerija
Dokumentai
Prisijungimas
Impuls
Sporto klubai MDPS nariams:
Krepšinio salė
Orai
Joomla! Tinklapis
Joomla! Forumai
Atviras kodas
Administratorius
Vyriausybė pritarė Savanoriškos veiklos įstatymo projektui PDF Spausdinti El. paštas
Parašė SystemOperator   
2011-06-08
LRV pritarta
LRV pritarta
   Vyriausybė pritarė Savanoriškos veiklos įstatymo projektui. Jo rengimą paskatino poreikis viešinti savanorišką veiklą, sudaryti palankias sąlygas šios veiklos plėtrai bei išspręsti praktikoje kylančias problemas, susijusias su savanorio statusu, savanoriškos veiklos organizavimu bei su savanoriška veikla susijusių išlaidų kompensavimu.

    Iki šiol Lietuvoje nebuvo įstatymo, kuris reglamentuotų savanorišką veiklą. Šie metai paskelbti Europos savanoriškos veiklos metais, tačiau Lietuvoje savanorius vienijančių organizacijų veiklą iki šiol stabdė teisinio reglamentavimo nebuvimas. Įstatymo projekte numatyti aiškūs teisiniai kriterijai nuo šiol skatins sklandesnę savanorišką veiklą.

    Įstatymo projekte nustatyta, kad savanoriškas darbas – tai savanorio neatlygintinai vykdoma visuomenei naudinga veikla, kurios sąlygos nustatomos savanorio ir šios veiklos organizatoriaus susitarimu. Taip pat svarbu, kad savanoris veiklą atliktų laisva valia ir neimdamas atlygio. Savanoriais gali būti tik vyresni kaip 14 metų Lietuvos piliečiai ir Lietuvoje teisėtai esantys užsieniečiai.
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2011-06-08 )
Skaityti toliau...
 
„Žurnalisto tyrimas“, 2011-05-18 laidos vaizdo įrašas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė SystemOperator   
2011-05-17
...gali pasitikėti
...gali pasitikėti
   Laidoje – įtartini būdai aprūpinti savo įmones valstybiniais užsakymais. Dešimtis milijonų kasmet muitinė investuoja į technologijas. Kai kurie eiliniai muitininkai sako, kad keliems sistemos darbuotojams tai tapo auksiniu pasipelnymo šaltiniu. Saugiu ir garantuotu.

    Vienas svarbiausių muitinės informatikų yra milijoninius užsakymus iš tos pačios muitinės gaunančios įmonės steigėjas. Dabar bendrovės finansus tvarko jo žmona. Tačiau nei pats pareigūnas, nei muitinės valdžia keistų sutapimų virtinėje pavojų neįžvelgia. Kam naudinga užmerkti akis prieš akivaizdžias sąsajas, aiškinasi Lina Paškevičiūtė.

    Toliau pateikiame laidos „Žurnalisto tyrimas“ rodytos 2011 m. gegužės 18 dieną trečiadienį 19.45 val. per Lietuvos televiziją vaizdo įrašą. Vedėja Rūta Sinkevičienė.
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2011-06-03 )
Skaityti toliau...
 
Priimta rezoliucija dėl minimalios mėnesinės algos PDF Spausdinti El. paštas
Parašė SystemOperator   
2011-05-17
Projektas
Projektas
2011 m. birželio 7 d. pranešimas VIR
(iš rytinio plenarinio posėdžio)

    Seimas priėmė redakcinės darbo grupės narių Rimanto Jono Dagio, Eriko Tamašausko, Jurgio Razmos, Algio Čapliko ir Vito Matuzo parengtą Seimo rezoliucijos „Dėl minimalios mėnesinės algos“ projektą Nr. XIP-3222(3). Šiuo dokumentu Seimas, pažymėdamas, kad kriziniame laikotarpyje, kai šalies bendrasis vidaus produktas sumažėjo keliolika procentų, taip pat mažėjo ir vidutinis darbo užmokestis, „įšaldytas“ minimalios mėnesinės algos dydis leido iš dalies apsaugoti mažiausias pajamas gaunančių dirbančiųjų interesus, tačiau pastaruoju metu išryškėjęs ekonomikos augimas bei didėjanti infliacija suteikia pagrindo svarstyti minimalios mėnesinės algos didinimo klausimą, bet Vyriausybė dar nepareiškė aiškios pozicijos dėl minimalios mėnesinės algos dydžio, o Trišalėje taryboje šio klausimo svarstymas užsitęsė.
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2011-06-08 )
Skaityti toliau...
 
Laiškas profesinei sąjungai PDF Spausdinti El. paštas
Parašė SystemOperator   
2011-05-12
Laiškas
Laiškas
   "Nuo 2011m. gegužės 10 d. Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos teritorinėse muitinėse pradėtas eksperimentas, diegiant muitinei deklaruojamų prekių tikrinimo pakeitimus. MD, realizuoja eilinę ,,genealią" J.Rimkevičiaus, J.Miškinio ar J.Balčiūno idėją. Eksperimentas nesuderintas su darbuotojų atstovais.

    Tai pradėta daryti pažeidžiant teisės aktų reikalavimus ir pareigūnų teises. MD generalinis direktorius 2011-05-09 pasirašo įsakymą apie eksperimento pradžią, po 16.00 val. išsiunčia įsakymą vykdymui, o pareigūnai pradeda darbą nuo kitos dienos (2011-05-10) 8.00 val. Tokio MD strategų operatyvumo reikėtų pasimokyti ir specialiosioms tarnyboms. Sudaromas darbo (pamainų) grafikas pažeidžiant įstatymus, net neinformavus pareigūnų apie jų darbo funkcijų pasikeitimus, pareigūnai neįspėjami apie darbo sąlygų pakeitimus, nesupažindinami su darbą reglamentuojančiais teisės aktais, darbo tvarkomis. Pareigūnų net niekas nesiteikė informuoti kodėl ir kam tai daroma, kodėl pasirinkti būtent jie. Demokratinėje šalyje darbdavys bent pasikalba su darbuotoju prieš priimdamas sprendimą dėl jo darbo, paaiškina darbo pasikeitimus, pasiteirauja ar darbuotojas sutinka, kad jo darbo sąlygos pasikeistų. Lietuvos muitinėje to nereikia?
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2011-06-09 )
Skaityti toliau...
 
Susitikimas LRV PDF Spausdinti El. paštas
Parašė SystemOperator   
2011-05-05
V.Bakas, E.Stonkutė, J.Bruklys
V.Bakas, E.Stonkutė, J.Bruklys
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso   Balandžio 28 dieną Lietuvos Respublikos Vyriausybėje įvyko pareigūnų profesinių sąjungų atstovų susitikimas su Premjero patarėja socialiniais klausimais assoc. prof. dr. Egle Stonkute. Pokalbio metu buvo aptarti svarbūs visai Lietuvos statutinių valstybės tarnautojų bendruomenei socialinės partnerystės klausimai. Profesines sąjungas susitikime atstovavo Vytautas Bakas - Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas, Martynas Austys - Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo teisininkas, Jūrius Bruklys - Lietuvos muitinės darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo tarybos pirmininkas.

    Pareigūnų atstovai atkreipė Premjero patarėjos dėmesį, kad valstybės tarnybos įstatymo 5(1) straipsnio 2 d. nurodyta, kad šakos kolektyvinė sutartis - tai profesinių sąjungų ir Vyriausybės ar jos įgaliotų institucijų susitarimas. Pagal dabartinę teisinę situaciją šakinės kolektyvinės sutarties valstybės tarnyboje šalis gali būti tik pati Vyriausybė (institucijos nėra eksplicitiškai įgaliotos sudaryti tokias sutartis). Todėl profesinės sąjungos mano, kad tikslinga tokią situaciją keisti ir įgalioti pagrindines valstybės institucijas sudaryti šakines kolektyvines sutartis.
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2012-12-12 )
Skaityti toliau...
 
LR SADM raštas dėl kolektyvinių derybų PDF Spausdinti El. paštas
Parašė SystemOperator   
2011-05-06
LR SADM
LR SADM
2011-05-02 Nr. (11.6-53) SD-2779

DĖL NUOMONĖS PATEIKIMO

    Socialinės apsaugos ir darbo ministerija išnagrinėjo Jūsų 2011 m. balandžio 8 d. raštu Nr. N917-34 pateiktus klausimus ir savo kompetencijos ribose teikia nuomonę. Atkreipiame demesį, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybes tarnybos istatymo 5 straipsniu, darbo santykius ir socialines garantijas reglamentuojantys įstatymai bei kiti teisės aktai valstybės tarnautojams taikomi tiek, kiek jų statuso ir socialinių garantijų nereglamentuoja šis istatymas, todėl kolektyvinių derybų klausimai turetų būti sprendžiami vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodekso (toliau vadinama Darbo kodeksas) nuostatomis.
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2011-05-17 )
Skaityti toliau...
 
Bedarbystė PDF Spausdinti El. paštas
Parašė SystemOperator   
2011-05-04
Image   Prieš dvejus metus bedarbių skaičius neviršijo 200 tūkst., o prieš trejus – 100 tūkst., dabar - virš 271 tūkst.

   Balandžio mėnesį jau buvo galima pradėti apie pavasarį ir Lietuvos darbo rinkoje. Prieš tai porą mėnesių mažėjęs labiau simboliškai, per balandį registruotų bedarbių skaičius sumažėjo beveik 28 tūkstančiais.

    Tiesa, net ir pastebimai apmažėjęs, bedarbių skaičius išlieka milžiniškas, palyginti su ikikriziniais laikais ar krizės pradžia.

    Pastaruoju metu pastebima įdomi tendencija: tarp naujų bedarbių nemažai yra tokių, kurie oficialiai nedirba daugiau nei dvejus metus. Pavyzdžiui, per paskutinę šių metų balandžio savaitę teritorinėse darbo biržose užsiregistravo 3,5 tūkst. bedarbių. Iš jų daugiau nei 800 (23,5 proc.) darbo neturi daugiau nei dvejus metus.
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2011-05-04 )
Skaityti toliau...
 
Paprastesnė Lietuvos ir Baltarusijos pasienio kelionių tvarka PDF Spausdinti El. paštas
Parašė SystemOperator   
2011-04-27
Kaimynas
Kaimynas
   Vyriausybė posėdyje nutarė kreiptis į Prezidentę su prašymu pateikti Seimui ratifikuoti Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Baltarusijos Respublikos Vyriausybės susitarimą dėl Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos pasienio gyventojų kelionių tvarkos, pasirašytą 2010 m. spalio 20 d. Minske.

    Susitarimas leis tam tikroms pasienio gyventojų grupėms kirsti valstybės sieną be vizų ir su specialiais vietinio eismo leidimais būti kitos valstybės 50 km. pločio pasienio teritorijoje iki 90 dienų per pusę metų.
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2011-04-27 )
Skaityti toliau...
 
Muitinės statutas (projektas) PDF Spausdinti El. paštas
Parašė SystemOperator   
2011-04-08
MD
MD
Projekto lyginamasis variantas
LIETUVOS RESPUBLIKOS
TARNYBOS LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖJE STATUTO PAKEITIMO
ĮSTATYMAS

2011 m. d. Nr.
Vilnius
(Žin., 2000, Nr. 94-2917; 2003, Nr. 64-2881; 2004, Nr. 73-2520; 2005, Nr. 149-5417; 2006, Nr. 87-3401;
2007, Nr. 4-155; 2008, Nr. 134-5176)
1 straipsnis. Tarnybos Lietuvos Respublikos muitinėje statuto nauja redakcija
Pakeisti Tarnybos Lietuvos Respublikos muitinėje statutą ir jį išdėstyti taip:
„TARNYBOS LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖJE
S T A T U T A S
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2011-05-04 )
Skaityti toliau...
 
<< Pirmas < Ankstesnis 1 2 3 4 Kitas > Paskutinis >>

Rezultatai 39 - 57 iš 65
MDPS narystė
Kaip tapti MDPS nariu:
Krepšinio salė
Palangos linas
Poilsis prie jūros MDPS nariams:
Krepšinio salė
Mūsų foto

FaceBook
Partneriai
NUOLAIDOS
MDPS nariams galioja šiose organizacijose :
Šeimos teisė
Mobiliojo ryšio operatorius
Ulf Evenas Aikido Centras
Turizmo agentūra
Impuls - sveikatingumo centrai
Ulf Evenas Aikido Centras
Vairavimo mokykla
lengvatų suteikimo klausimais kreiptis į MDPS valdybą
Get Firefox!
Konkursai
Sindikavimas